Za vpogled v cel forum je potrebna regristracija! Le tako lahko vidiš celoten forum (Umetnine, tekmovanja, navodila za risanje itd...)

Če še nisi regristriran, te vabim k regristraciji, ne bo ti žal! Smile Tukaj bomo poskrbeli, da se boš imel lepo!

Če si pa že regristriran pa pritisni prijava! Smile
Za vpogled v cel forum je potrebna regristracija! Le tako lahko vidiš celoten forum (Umetnine, tekmovanja, navodila za risanje itd...)

Če še nisi regristriran, te vabim k regristraciji, ne bo ti žal! Smile Tukaj bomo poskrbeli, da se boš imel lepo!

Če si pa že regristriran pa pritisni prijava! Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za vse, ki radi rišete, slikate ali kar koli ustvarjate, oziroma se tega želite naučiti.
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 19, dne Sob 12 Jul 2014, 17:05
Latest topics
» Dalijev muzej
Moja živalska zgodba EmptyNed 26 Jul 2015, 12:42 by Annia

» Brigita
Moja živalska zgodba EmptyPet 01 Maj 2015, 20:17 by BeyondBirthday

» Liss' drawings
Moja živalska zgodba EmptySob 17 Jan 2015, 11:32 by BeyondBirthday

» Rebeka Tratnik
Moja živalska zgodba EmptyPon 22 Dec 2014, 23:12 by Rebeka Tratnik

» Tjaša Hazenmali
Moja živalska zgodba EmptyNed 21 Dec 2014, 18:35 by tiash1997

» Žan Žnidar
Moja živalska zgodba EmptySob 20 Dec 2014, 22:16 by BeyondBirthday

» ADMINISTRATORSTVO FORUMA
Moja živalska zgodba EmptyTor 18 Nov 2014, 16:02 by Admin

» DOM ZA VSE PSE
Moja živalska zgodba EmptyNed 19 Okt 2014, 14:48 by Admin

» POSEBNE NAGRADE :D
Moja živalska zgodba EmptyNed 14 Sep 2014, 20:48 by Admin

Ura
Maj 2024
PonTorSreČetPetSobNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
VŠEČKAJ NAS!

 

 Moja živalska zgodba

Go down 
+2
Admin
znidar94
6 posters
AvtorSporočilo
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 13:13

Živjo
Sploh ne vem kje naj začnem Razz ... Res, od kar pomnim imam rad živali, in rečem lahko samo hvala bogu, da imam možnost in take starše, da mi je vse kar imam omogočeno. Ko sem bil mali sem začel z zajci... Nujno je bilo treba vsako leto imeti zajca, saj sem bil popolnoma nor nanje. Ko me je zajčja strast minila sem k hiši začel nositi mačke, kjer koli sem kakšno našel, sem moral biti jaz tisti rešitelj, ki se je odločil, da jo vzame k sebi, pa čeprav so nas prevečkrat stale gore denarja zaradi veterinarske oskrbe. Rekord pri hiši je bil 12 mačkov, in čeprav se malo kruto sliši je sedaj stokrat bolje, ko so ostali samo še trije...
Pri hiši pa je vedno moral biti tudi pes. Od začetka je bil glavni ati, saj jaz skrbi za psa še nisem bil dorasel. Začeli smo z nerodovniškem nemcom Rexom, ki smo ga morali zaradi kožne bolezni pri dveh letih starosti na žalost uspavati. Čez približno leto dni, sta naju z bratom starša tako zelo presenetila z novico, da bomo dobili kužka, da sem padel v jok od veselja... Dobili smo mešančka z labradorcem in nemcom po imenu Shark, ki nam je delal družbo celih 11 let, dokler mu niso odpovedale zadnje noge in je umrl... Lansko leto pa sem se zadeve lotil sam, s trdno voljo, da bom jaz tisti, ki bo skrbel za novega psička. Tako sem postal lastnik rodovniškega nemčka Chana, brez katerega si ne predstavljam normalnega življenja. Vozim ga v šolo, drugo leto greva na izpit Bb-h, kasneje pa na IPO program obrambe poslušnosti in sledenja.
Malo za popestritev, pa se poleg vsega ukvarjam še z gojenjem okrasnih golobov pasme Staroholandski kapucin in Angleški golšar.
Toliko o nas Very Happy

[img]Moja živalska zgodba Dscn1587[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn1592[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn1836[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn1851[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn2580[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn2611[/img] [img]Moja živalska zgodba Dscn3119[/img]


Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 227
Join date : 11/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 13:41

Woow, res si super, me veseli, da imaš tako vestno oskrbo za živali, in da zdaj, ko si se sam podal na "pasjo pot", da si izbral rodovniškega nemca. POHVALNO! Smem samo vprašat iz katere psarne je? Razz

Me veseli, da si se lotil "vzreje" Staroholandskih kapucinov. Ni ravno dosti takih, vsaj ne da bi jih jaz poznal Smile Tako, da pohvalno!

Drugače pa čudovita predstavitev živali!
Nazaj na vrh Go down
https://risarko.slovenianforum.com
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 14:05

Da imam enkrat rodovniškega nemca je bila vedno moja želja, in končno mi je uspelo Very Happy Vzel sem ga pri Mateju Tušeku iz Selce, psarna pa se imenuje aus Carniae. Registrirano ima nekaj let in posledično še ni poznana, ampak tudi to je pripomoglo k tem, da sem ga vzel tu. Kar se tiče golobov.... malo jih je v Sloveniji, ki bi gojili katerokoli od naštetih pasem. Glavni cilj mi je vzrejati Angleže, ki pa so neizmerno zahtevni kar se tiče valjenja in nesenja jajc. Kapucine imam s tem namenom, da jajca golšarjev podtaknem njim, ki so skrbni starši, predvsem pa nekonfliktni golobi.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 227
Join date : 11/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 14:13

Aha, super. Edino, sem ugotovil, da naj bi vzrejali samo razstavno linijo nemcev? Slučajno veš, če vzrejajo tud delavno? Ker me prav zapeče, ko vidim vse te "športne" linije, ko majo zadnjični predel dol spuščen :O ...

Pa pedigreejev (rodovnikov), ni nikjer na netu za preverit. Me prav zanima kake majo zdravstvene izvide Razz


Nazadnje urejal/a Admin Pon 14 Jul 2014, 14:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://risarko.slovenianforum.com
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 14:29

Matej ima eno psico, ki jo ima za vzrejo, in sicer Coro aus Carniae. Kar jaz poznam mladiče iz 2 legel, ki jih je imel, psi zaenkrat nimajo težav, tudi ne s komolci, ne kolki, ne z ugrizom, kar so najbolj problematične zadeve pri NO. Pod pedigree lahko pogledaš, je prijavljen, jaz imam Chana notri pod: Chan c. aus Carniae

Kar pa se tiče delovne ali raztavne vzreje, pa sem se jaz odločil za raztavno zgolj zaradi okusa, ker mi je nekako lepši, se pa zavedam, da sem s tem tudi prevzel tveganje po težavah, ki se lahko pojavijo, saj so to linijo na žalost precej izrodili... Matej vzreja samo raztavno linijo, sicer pa najdeš tudi kar nekaj delavcev, jaz poznam Bojana Uršiča, in Bilko Tomažin, oba vzrejata delavce.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 227
Join date : 11/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 14:51

O hvala ti za pojasnilo Smile

Kar se tiče izgleda, ja razstavni so mi lepši, moti me edino linija hrbtenice. Me pa veseli, da si seznanjem z tem in da si odgovoren. Smile


Nazadnje urejal/a Admin Pon 14 Jul 2014, 14:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
https://risarko.slovenianforum.com
momokika
Risarko moderator
Risarko moderator
momokika


Število prispevkov : 55
Join date : 12/07/2014
Age : 24
Kraj : šentilj(okolica)

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 15:19

Zelo lepa predstavitev in krasne živalice! Very Happy
Z Chan-om pa vama želim vso srečo pri B-BH izpitu in obrambi. (:
Nazaj na vrh Go down
Pia*
Risarko moderator
Risarko moderator
Pia*


Število prispevkov : 38
Join date : 12/07/2014
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 17:06

Chan je krasen!  Very Happy In pa zelo zanimivo to z golobi, prvič vidim kaj takega. Razz
Drugače pa koliko sem pogledala Chanov rodovnik imajo predniki dobre kolke in komolce. (:
Sicer pa sem nekaj časa nazaj brala na enem forumu o teh spuščenih linijah hrbtov pri razstavnih linijah (sicer imajo vsi NO-ji, tudi delavni, malo spuščeno linijo hrbtov). Baje jih je večina takih na slikah, ker ji lastniki postavijo v razstavno pozo, ki je pač takšna, da se lažje vidi njihova anatomija. Torej ni nujno, da imajo ti psi tudi v realnosti tako spuščene hrbte. Wink Malo izven teme ...
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 227
Join date : 11/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 18:25

Pia super komentar Smile Jaz tega še nisem nikjer zasledil! Smile  Neutral 
Nazaj na vrh Go down
https://risarko.slovenianforum.com
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 19:14

Živjo
Pri Nemških ovčarjih je tako: Poznamo tri tipe in sicer, raztavnega Nemškega NO, raztavnega Ameriškega NO in Delovnega NO(prvotno iz Nemčije). Delavci se v večini še držijo predpisane anatomske sestave in imajo psi dolgo hrbtno linijo, z nekoliko krajšim križcem, ki oklepa kot na prvi pogled 90 stopinj. Raztavni, oz. lepotci kot jim rečemo, imajo Krajšo hrbtno linijo in dolg križec, ki se mora lepo enakomerno od vihra spuščati v loku. Ker je bilo to vzrediteljem lepo so namerno križali čedalje bolj ''podrte pse'' in sedaj imamo to kar imamo, čeprav se sedaj v zadnjih letih trudijo popraviti strojeno, nekateri še celo s križanjem lepotne in delovne linije (meni je precej neumno...). Pri lepotcih se je nekoliko poslabšal tudi sam nagon za delo, dočim pa so delavci pravi ''stroji'' na poligonu, ali v ''real lifu'' pri policiji, vojski. reševalcih...
Ameriški in Nemški NO se ločita ne samo po splošnem videzu( npr barva dlak) ampak tudi anatomsko. Ameriški mora imeti v raztavni pozi ravno linijo, ampak nenormalno spuščeno do tal zadaj... Nemški pa jo mora imeti lepo ravno, napeto v loku.
Nazaj na vrh Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Število prispevkov : 227
Join date : 11/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyPon 14 Jul 2014, 19:22

Hvala za info Smile Ampak, to vem vse Smile Me pa veseli, da bo nekdo drug lahko to prebral in se dejansko kaj naučil! Smile super post!
Nazaj na vrh Go down
https://risarko.slovenianforum.com
Vadu
Risarko začetnik
Risarko začetnik
Vadu


Število prispevkov : 30
Join date : 12/07/2014
Age : 28

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyTor 15 Jul 2014, 17:10

Res lepo slišat da si tako odločen... Nemški ovčarji so res izjemni psi, moja babica je imela enega - Reksa, kar 14 let vendar je umrl zaradi odpovedi spodnjega dela telesa. Vso srečo Smile
Nazaj na vrh Go down
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyTor 15 Jul 2014, 18:32

Hvala res, meni so NO top, zaradi take vdanosti lastniku Very Happy 14 let za ovčarja je krasna starost.
Nazaj na vrh Go down
Anjaa
Risarko začetnik
Risarko začetnik
Anjaa


Število prispevkov : 20
Join date : 14/07/2014
Age : 27
Kraj : Maribor

Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba EmptyNed 20 Jul 2014, 19:42

Čudovita zgodba, predstavitev  Smile 

Res čudovitega psa imaš!
Me veseli, da si se nakupa lotil tako premišljeno  king 
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Moja živalska zgodba Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja živalska zgodba   Moja živalska zgodba Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Moja živalska zgodba
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Glasba

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: ŽIVALSKI KOTIČEK :: Naše Živali-
Pojdi na: