Za vpogled v cel forum je potrebna regristracija! Le tako lahko vidiš celoten forum (Umetnine, tekmovanja, navodila za risanje itd...)

Če še nisi regristriran, te vabim k regristraciji, ne bo ti žal! Smile Tukaj bomo poskrbeli, da se boš imel lepo!

Če si pa že regristriran pa pritisni prijava! Smile
Za vpogled v cel forum je potrebna regristracija! Le tako lahko vidiš celoten forum (Umetnine, tekmovanja, navodila za risanje itd...)

Če še nisi regristriran, te vabim k regristraciji, ne bo ti žal! Smile Tukaj bomo poskrbeli, da se boš imel lepo!

Če si pa že regristriran pa pritisni prijava! Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za vse, ki radi rišete, slikate ali kar koli ustvarjate, oziroma se tega želite naučiti.
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Kdo je z nami
Trenutno forum pregleduje 1 uporabnik :: 0 registriranih, 0 skritih in 1 gost

Noben

Največ obiskovalcev na forumu je bilo: 19, dne Sob 12 Jul 2014, 17:05
Latest topics
» Dalijev muzej
Odkrivajmo skupaj :D EmptyNed 26 Jul 2015, 12:42 by Annia

» Brigita
Odkrivajmo skupaj :D EmptyPet 01 Maj 2015, 20:17 by BeyondBirthday

» Liss' drawings
Odkrivajmo skupaj :D EmptySob 17 Jan 2015, 11:32 by BeyondBirthday

» Rebeka Tratnik
Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 22 Dec 2014, 23:12 by Rebeka Tratnik

» Tjaša Hazenmali
Odkrivajmo skupaj :D EmptyNed 21 Dec 2014, 18:35 by tiash1997

» Žan Žnidar
Odkrivajmo skupaj :D EmptySob 20 Dec 2014, 22:16 by BeyondBirthday

» ADMINISTRATORSTVO FORUMA
Odkrivajmo skupaj :D EmptyTor 18 Nov 2014, 16:02 by Admin

» DOM ZA VSE PSE
Odkrivajmo skupaj :D EmptyNed 19 Okt 2014, 14:48 by Admin

» POSEBNE NAGRADE :D
Odkrivajmo skupaj :D EmptyNed 14 Sep 2014, 20:48 by Admin

Ura
Maj 2024
PonTorSreČetPetSobNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
VŠEČKAJ NAS!

 

 Odkrivajmo skupaj :D

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 12:20

Živjo
Tole temo odpiram na novo z namenom, da malo prebudim forum. Če ste za, bi tukaj, pod neko objavo posameznika, vsak lahko komentiral, kako bi on s svojo tehniko in načinom izpeljal posamezni del slike, oz. fotografije, ki je dana. Začel bom jaz, zanima me kako bi se vi lotili mojega projekta, ki ga imam namen izpeljati v prihodnosti:

Na sliki je gora ''The lonely mountaint'', Erebor, iz trilogije The Hobbit. Oblika je podobna vsem poznanemu Matterhornu Very Happy Kako bi se vi lotili nanašanja snega in zamegljenosti med sončnim zahodom Very Happy

[img]Odkrivajmo skupaj :D Hobbitsmaugtrailer1a[/img]

Se veselim sodelovanja!
lp, Žan
Nazaj na vrh Go down
BeyondBirthday
Risarko začetnik
Risarko začetnik
BeyondBirthday


Število prispevkov : 40
Join date : 21/07/2014
Age : 25
Kraj : Koritnce

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 12:59

Jst bi najprej narisala use s svinčnikom, potem pa to kar je u odspredju & nebo pobarvala z barvicami, goro pa s zelo razredčeno tempero. za sence bi rudi uporabila razredčeno tmpero, vendar pa nimam pojma kako bi se lotila megle XD
Nazaj na vrh Go down
Sergeja Hren
Risarko začetnik
Risarko začetnik



Število prispevkov : 34
Join date : 12/07/2014
Age : 29
Kraj : Vuhred

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 13:09

Zanimiva in meni zelo zahtevna slika, tako da ne vem, če bi si sploh upala lotiti kaj takega...
Drugače bi najbrž uporabila meni že znano tehniko, in sicer akrilne barve na platno.
Najprej skica, brez nekih podrobnosti ... Za te bi si kasneje vzela veliko več časa s čopičem in nanašanjem barve.

Veliko sreče pri tvojem projektu!
Nazaj na vrh Go down
znidar94
Risarko začetnik
Risarko začetnik
znidar94


Število prispevkov : 33
Join date : 13/07/2014
Age : 29
Kraj : Komenda

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 13:38

Živjo

Kako bi se lotil tegale sam? Hm... Ko narišem jasno skico z osnovnimi potezami, jaz vedno začnem z nebom, in stvarmi v ozadju. Za hribe in goro že vidim, da bom porabil precej naravne in žgane umbre ( barva). Celotno goro si bom vzel kot eno veliko skalo, in ko bojo senčni, temnejši deli narejeni, se bom lotil nanašanja snega, največji izziv tu mi je, da bela ostane čista, malo zmešana z barvami sončnega zahoda in, da se lepo preliva z meglo! Meglo delam s čopičem, ki je zelo obrabljen, nekoliko trši, in sicer s tapkanjem barve na prej narejeno podlago.

lp, Žan
Nazaj na vrh Go down
tiash1997
Risarko moderator
Risarko moderator
tiash1997


Število prispevkov : 112
Join date : 12/07/2014
Age : 27
Kraj : Ptuj

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 14:49

Zdravo!

Hm. Jaz bi pa šla to delat z lopaticami in čopičem. S čopičem bi najprej pobarvala nebo, tako da bi se modra in svetlo oranžna prelivali. Potem pa bi se lotila gore z lopaticami. Najprej temne dele skal. Ko pa bi skale dokončala, pa bi šla nanašat z lopaticami čisto belo barvo. Meglo bi pa tudi jaz s čopičem in tapkanjem na podlago.
No jaz bi imela mislim, da večje probleme z vodo in odsevi. Voda mi je vedno delala preglavice.

lp
Nazaj na vrh Go down
hillbilly
Risarko začetnik
Risarko začetnik
hillbilly


Število prispevkov : 18
Join date : 12/07/2014

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 16:40

Ogromno slik na forumu mi ne odpre oziroma se namesto same slike kaže kratica img...bi me pa zelo zanimala referenčna slika...je kje na netu?
Nazaj na vrh Go down
BeyondBirthday
Risarko začetnik
Risarko začetnik
BeyondBirthday


Število prispevkov : 40
Join date : 21/07/2014
Age : 25
Kraj : Koritnce

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 16:45

Nazaj na vrh Go down
hillbilly
Risarko začetnik
Risarko začetnik
hillbilly


Število prispevkov : 18
Join date : 12/07/2014

Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D EmptyPon 28 Jul 2014, 16:51

Ups...tole bi bilo pa hudo preveč zame in če po pravici povem nimam pojma kje in kako bi se je lotil...nekaj malega, bolj za pokušino sem teroriziral čopiče, ampak precej od tega, da bi bilo za pokazat...če bi že moral bi se verjetno polotil kot je rekla Tjaša, čimveč in čim hitreje zapolnit čimveč praznega prostora, potem pa z majhnimi čopiči v detajle...ne vem...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Odkrivajmo skupaj :D Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Odkrivajmo skupaj :D   Odkrivajmo skupaj :D Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Odkrivajmo skupaj :D
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: SLIKANJE :: Tehnike slikanja-
Pojdi na: